Parapsychológia a tajné služby.

Autor: Rastislav Schiller | 25.10.2013 o 15:38 | (upravené 25.10.2013 o 15:45) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  195x

Túžba ovplyvniť správanie a myslenie človeka a zistiť jeho myšlienky je stará ako ľudstvo samo. Je dokonca zreteľná už vo zvieracej ríši. Odhadnúť oponenta alebo partnera v komunikácii (v tom najširšom slova zmysle – teda aj nonverbálnej) bolo často podmienkou prežitia a selekcie kvalitných jedincov. Je možné zistiť myšlienky človeka, ovplyvniť jeho názory, postoje a často aj somatické prejavy aj na diaľku? Je možné lokalizovať vzdialené objekty a zistiť ich účel len silou mysle? Niektorí tvrdia, že áno. A tým všetkým sa zaoberá parapsychológia.

Parapsychológia je považovaná zo kontroverznú vednú disciplínu. Skúma dôkazy o mentálnom povedomí alebo vplyv vonkajších objektov bez interakcie známymi fyzickými prostriedkami. Väčšina študovaných objektov spadá do oblasti vplyvu „mysle na myseľ“ (ako napríklad mimozmyslové vnímanie a telepatia, vplyvu „mysle na prostredie“ (ako napríklad psychokinéza) a „prostredia na myseľ“ (ako napríklad strašenie). Spolu sú tieto schopnosti často označované ako „psionika“.

Mimozmyslové vnímanie je spôsob získavania informácií o okolitom svete, ktorý má byť založený na doteraz neznámych zmysloch, prípadne síl neznámej povahy, ktorá prenos informácií umožňuje.

Všetko uvedené samozrejme bolo veľmi lákavé pre tajné služby a neušlo ich pozornosti.

Rusi sa intenzívne zaoberali parapsychológiou začiatkom 70-tich rokov. Najznámejšia parapsychologička Nina Kaluginovová preukazovala svoje schopnosti skutočne zaujímavým spôsobom. Dokázala nielen pohybovať predmetmi bez dotyku, ale dokonca zastaviť činnosť žabieho srdca a znova ho oživiť. Dalo by sa to využiť na „čisté likvidácie“, kedy by agent obdarený takýmito schopnosťami spôsobil zástavu srdca záujmovej osoby? Otázne len zostáva, na akú vzdialenosť by bolo pôsobenie účinné. Zatiaľ z minulosti nie je známe „nevysvetliteľné“ úmrtie významného človeka.

Nina Kaluginovová sa znažila pohybmi rúk nad fotkou Pentagónu a centrály CIA mimozmyslovým vnímaním zistiť informácie z diania v týchto budovách a dokonca dianie v nich ovplyvniť. Je možné ovplyvniť myslenie a konanie človeka (prípadne skupiny ľudí) na diaľku? Niektorí jednotlivci sú presvedčení, že áno.

Američania museli náskok Rusov v tejto oblasti rýchlo doháňať. Odpovedali projektom „Hviezdna

brána“. Najdôležitejším parapsychologikom bol Pet Price. Svoje schopnosti dokazoval v astrálnom cestovaní. Pri ňom zostáva subjekt v miestnosti, ale jeho nehmotné astrálne telo cestuje v priestore a je schopné tlmočiť vizuálne a akustické zistenia.

Pri jednom teste sa preniesol do oblasti v USA kde popísal prostredie (zasnežený kopec, les budovy, vojakov) a uviedol aj presné súradnice tohto miesta. Všetko sedelo. Nachádzala sa tam prísne tajná základňa NSA. Pet Price uviedol aj umiestnenie základne jadrových zbraní v Sovietskom zväze, ktoré neskôr potvrdili špionážne satelity.

CIA s výskumom parapsychológie skončila v polovici 70-tych rokov, armáda však pokračovala vo výskume až do polovice 90-tych, kedy ho oficiálne ukončila s odôvodnením, že výsledky získané špionážnymi satelitmi a technologickými prostriedkami sú presnejšie. Nina Kaluginovová skončlia s prácou v polovici 80-tych rokov s tým, že je unavená.

Oblasť parapsychológie je však natoľko lákavá (a jej výskum relatívne finančne nenáročný), že je ťažko uveriteľné, aby sa jej tajné služby vzdali. Možno sa už nedívajú parapsychológovia na fotografie, možno už nesedia v pohodlných kreslách v tmavých miestnostiach. Možno sa dívajú na počítačové monitory a sledujú napríklad internetové stránky a snažia sa silou mysle preniknúť k tomu a k tým, čo a ktorí sa skrývajú za IP adresou .....

Rastislav Schiller

www.rastislavschiller.com

 

schiller.rastislav@gmail.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?